image Czy warto inwestować w nieruchomości?<br>Znamy odpowiedź! | HB Premium

Czy warto inwestować w nieruchomości?
Znamy odpowiedź!

26/01/2021

Inwestycje w nieruchomości – najczęstsze wątpliwości

Zakup nieruchomości wiąże się z inwestycją kapitału, często dużego, gromadzonego przez długi czas. To dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji inwestor rozważa różne opcje i próbuje ocenić ryzyko działania i znaleźć odpowiedź na pojawiające się wątpliwości. Rozumiejąc wagę tego działania, proponujemy przed dokonaniem transakcji zadać sobie kilka pytań, które powinny pomóc w podjęciu decyzji i upewnić nas w przekonaniu, że nasza strategia jest słuszna.

 

Na jakie pytania należy odpowiedzieć sobie przed zainwestowaniem w nieruchomości?

    • Jaki rodzaj i formę inwestycji wybrać?

Najczęściej słyszymy o chęci zakupu mieszkania, które potem będziemy wynajmować. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna opcja inwestowania w nieruchomości, która może przynieść nam zysk. Inne rodzaje inwestycji, jakie warto przeanalizować, to:
        ? Cesje [LINK DO ZAKŁADKI PRODUKTU: CESJE] - odsprzedaż cesji do mieszkań na najpopularniejszych osiedlach i w strategicznych lokalizacjach to szansa na szybki zwrot i zysk z inwestycji. Formalności są tu ograniczone do minimum, a stopa zwrotu oscyluje w granicach 10-20%. 
        ? Flipy [LINK DO ZAKŁADKI PRODUKTU: FLIPY] – inwestujesz w najlepsze oferty mieszkań, które później możesz odsprzedać z zyskiem. Im bardziej podniesiesz wartość nieruchomości, tym wyższa stopa zwrotu. W tej formie inwestowania okres zaangażowania Twoich środków jest dość krótki, zazwyczaj do 6 miesięcy, a Ty dodatkowo masz satysfakcję z współtworzenia i aranżacji wybranych wnętrz.
        ? Wehikuły inwestycyjne [LINK DO ZAKŁADKI PRODUKTU: WEHIKUŁY INWESTYCYJNE] - to mieszkania zaadaptowane w taki sposób, by późniejszy inwestor zmaksymalizował swój pasywny dochód z tytułu najmu. Docelowo w nieruchomości powstają przynajmniej dwa niezależne, odrębne mieszkania gotowe do najmu. Dzięki temu Twój zysk z inwestycji zwraca się dużo szybciej, a Twoje środki są bezpiecznie ulokowane. 
        ? Second Home [LINK DO ZAKŁADKI PRODUKTU: SECOND HOME] – czyli tzw. drugi dom. Miejsce w atrakcyjnej lokalizacji, w którym możesz odpoczywać, a pod Twoją nieobecność czerpać zyski z tytułu najmu nieruchomości. 
Wybór odpowiedniej formy inwestycji to pierwszy krok do satysfakcjonujących korzyści, jakie może ona przynieść.

 

    • Jaki poziom rentowności będzie dla mnie satysfakcjonujący?

Warto zastanowić się, jakie zyski z inwestycji będą dla nas wystarczające i na tyle atrakcyjne, by chcieć ulokować w nich swój kapitał. Określmy ROI (return on investment) [LINK DO SŁOWNICZKA: ROE] oraz ROE (return on equity) [LINK DO SŁOWNICZKA: ROI], aby oszacować, czy dana oferta jest tą, która będzie dla nas zadowalająca.


 
    • Czy znam rynek i potrzeby mieszkaniowe w danej okolicy?

Jedno z najważniejszych kryteriów przy konkretnej inwestycji to wybór odpowiedniej lokalizacji – jeśli wiemy, że dane miejsce jest dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta, że w pobliżu jest duże zapotrzebowanie na nieruchomości lub ich wynajem, to nasze szanse na odpowiedni zysk są dużo większe. Tym bardziej warto zrobić dobre rozeznanie przed podjęciem decyzji.

 

Czy warto inwestować?

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację, inwestycje w nieruchomości wydają się być jednym z bezpieczniejszych wyborów. Dużo wolniej reagują one na gospodarcze zmiany i wydają się być bardziej przewidywalną formą ulokowania kapitału niż inne. Dodatkowo, każdą inwestycję możemy dofinansować kredytem hipotecznym, co zmniejsza wysokość kapitału własnego i umożliwia późniejsze spłacanie go comiesięcznym dochodem pasywnym. Pamiętajmy, by przeanalizować poszczególne oferty inwestycyjne, wybierając tę, która jest najbliższa naszym planom i założeniom dochodowym.
Jeśli masz wątpliwości, czy samodzielnie wybierzesz odpowiednią ofertę, zwróć się do profesjonalnej firmy, która pomoże Ci znaleźć najlepsze inwestycje i przeprowadzi Cię przez wszystkie procesy.

NAPISZ DO NAS [LINK DO ZAKŁADKI KONTAKT NA WWW]  

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»