image Sprzedane Mieszkanie za Waluty Cyfrowe | HB Premium

Sprzedane Mieszkanie za Waluty Cyfrowe

01/03/2023

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości jest bardzo konkurencyjny, jednak dzięki adaptacji nowoczesnych technologii w praktyce oraz profesjonalnemu podejściu możliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego wyniku sprzedaży. Właśnie takie mieliśmy konkluzje doświadczając na "własnej skórze" kilku tygodni intensywnych negocjacji sprzedarzy nieruchomości za waluty cyfrowe. Dzięki zdobytej już wcześniej wiedzy i umiejętności z zakresu blockchain, obrotu i zarządzania ktryptoportfelem, udało się obsłużyć transakcje sprzedaży nieruchomości za stable coiny. Ostatecznie mieszkanie inwestycyjne, które nie mogło znaleźć kupca na krajowym rynku słabnącej złotówki i drożejących kredytów mieszkaniowych, znalazło zagranicznego przyszłego jego właściciela za cenę wyższą niż oczekiwaliśmy w kryptowalucie.

Droga do sukcesu nie była oczywiście prosta. Przede wszystkim, zadbaliśmy o odpowiednie przygotowanie. Świeżo wyremontowane mieszkanie, profesjonalny home staging, wystudiowane zdjęcia pomogły wypromować mieszkanie na rynku, w sieci, w portalach sprzedażowych oraz w social mediach. To były jednak tylko pierwsze standardowe procedury realizacji.

Mieszkanie było przygotowane tak dobrze do sprzedaży, że najczęstszym pytaniem klientów było czy zdjęcia zamieszczone w ofercie to tylko wizualizacja czy przedstawiają rzeczywisty obraz pomieszczeń. Na rynku hossy to by wystarczyło, by zamknąć transakcję szybko i z sukcesem. Tym nie mniej okres od października 2022 jest na rynku nieruchomości trudny. Głównie poprzez rosnące  koszty obsługi kredytów hipotecznych i drastyczne cięcia w ich podaży dla konsumentów. Klienci na polskim rynku krajowym stracili swoją dotychczasową zdolność kredytową, która skurczyła się z średnio 60 metrowego 3 pokojowego mieszkania do kawalerki lub dwóch pokoi i 45m2.

Czarna Perła: piękne, rozkładowe mieszkanie o powierzchni 65,84 m2 w pełni urządzone nie mogło znaleźć swojego odbiorcy. Dlatego sięgnęliśmy po myślenie out of the box i wyszliśmy z ofertą na rynki zagraniczne. Oferta pojawiła się w sieci.

Niedługo później pojawił się klient gotowy na zakup, ale w walucie cyfrowej. HB Premium jest świadom tego rynku. Dubai jest przykładem, gdzie tego typu transakcje występują na porządku dziennym. W kraju nad Wisłą to wciąż novum i ma negatywne konotacje.  

Zarząd HB Premium szkolił się w zakresie blockchain. Eliza Durnakowska skończyła renomowane studia zagraniczne w tym zakresie a Prezes firmy HB Premium Konrad Durnakowski  wiedzę rozwija praktycznie prowadząc szkolenia z zakresu Zarządzania Kryptoportfelem. 


Konrad Durnakowski osobiście prowadził negocjacje tej transakcji; ustalał z potencjalnymi kupcami warunki zakupu nieruchomości przez system blockchainowy. 

Eliza Durnakowska zajęła się kwestiami prawnymi, w tym opinią prawną, ustaleniami z notariuszem a Anastazja Chubii pracownik z umiejętnościami językowymi pomogła znaleźć tłumaczy z odpowiednimi kwalifikacjami.
Całe przygotowanie do transakcji trwało aż 3 tygodnie, ale proces sprzedaży za pomocą blockchain - 1 minutę!

Konkludując, dzięki otwartości umysłów zespołu HB PREMIUM mogliśmy zwinnie dostosować się do rynkowych potrzeb, zaspokoić oczekiwania klienta w zakresie zakupu w wybranej przez niego walucie i pozwolić mu cieszyć się z doskonałej inwestycji w nieruchomości. Dzięki profesjonalnemu podejściu Zespołu, udało się sprzedać mieszkanie za cenę wyższą niż oczekiwaliśmy i pomyślnie zakończyć transakcję. 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»